Головна Бізнес Від дьогтю і руберойду до бітуму: черепична історія
БізнесНерухомість

Від дьогтю і руберойду до бітуму: черепична історія

Від дьогтю і руберойду до бітуму: черепична історія
Поділитися

Стелі, що протікають, викликали роздратування ще у наших далеких предків. Внаслідок цього з розвитком покрівельної справи постало питання про гідроізоляцію дахів. Три століття тому на основу покрівлі прибивали шматки картону і зверху заливали дьогтем, що надавало даху гідрофобних властивостей. Потім з’явилися покрівельні матеріали, просочені для гідроізоляції смолистими речовинами.

З цього випливає, що сучасні види бітумної черепиці, IKO, Katepal, Tegola, Акваізол, і технології їхнього виробництва мають давнє коріння.

Віхи історії

Прямий аналог сучасної м’якої покрівлі народився у США у 1880–1890-х роках. Її «прародичем» стала руберойдова покрівля,  просочений бітумом картон або тканина. У 1901 році в Америці почали масове виробництво рулонних бітумних матеріалів, які поступово еволюціонували у нарізані елементи, першу бітумну черепицю.

Комерційного успіху матеріал набув до 1930 року. Сталося перше патентування гнучкої черепиці з бітуму. Замість тканини почали використовувати целюлозну основу, просочену бітумом і посипану кам’яною крихтою.

В післявоєнний період стався технологічний прорив, активно удосконалились технології, з’явилися скловолоконні основи, що значно підвищили міцність і вогнестійкість черепиці. Виробництво поширилося до Канади, Європи, Японії.

Європейський ринок і українське виробництво

В Європі бітумна черепиця стала конкурентом металочерепиці завдяки безшумності, гнучкості і довговічності. В Україні вона активно почала використовуватися в котеджному будівництві з 1990-х років. З’явилися локальні виробники (наприклад, Aquaizol, Тайл) та представництва світових брендів (IKO, Tegola). Сучасна бітумна черепиця має:

  • скловолоконну або поліестерну основу;
  • модифіковані бітуми (APP, SBS), що надають для гнучкості та довговічності;
  • кольорову кам’яну посипку, що не вигорає десятки років;
  • різноманітні форми нарізки: шестигранник, прямокутник, ламаний край, хвиля тощо;
  • термін служби 25–50 років залежно від класу.
     

З простого руберойду бітумна черепиця перетворилась на високотехнологічне покрівельне покриття. Її історія — приклад того, як технології змінюють будівництво та покращують комфорт у житті людей.

Ринок бітумної черепиці в Україні має стійкі перспективи зростання в найближчі 5–10 років. Його розвиток буде зумовлений будівельною активністю, зміною споживчих уподобань, підтримкою українських виробників.

Компанія Terizo в Києві, один з провідних постачальників матеріалів для покрівлі, пропонує широкий номенклатурний асортимент м’якої черепиці від провідних виробників. Тут вигідні ціни, гнучкі умови співпраці.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Не пропустіть

Когда речь идёт о спальне, каждый элемент интерьера должен создавать уют. И именно люстры в спальню способны создать для этого нужное настроение. Бренд...

Сучасна комп’ютерна техніка відкриває широкі можливості для роботи, навчання та розваг. Від того, наскільки вдало підібраний комп’ютер разом із монітором, залежить комфорт і...

У наш час постійні стреси та купа повсякденних турбот не дають повністю розслабитися. І щоб віднайти внутрішню гармонію і відпочити душею й тілом,...

Схожі статті

Люстры в спальню: комфорт и эстетика от Line F

Когда речь идёт о спальне, каждый элемент интерьера должен создавать уют. И...

Як правильно вибрати ПК та монітор до нього: корисні поради

Сучасна комп’ютерна техніка відкриває широкі можливості для роботи, навчання та розваг. Від...

SPA-відпочинок з Arden Palace: світ розкоші та спокою

У наш час постійні стреси та купа повсякденних турбот не дають повністю...

Що подарувати підлітку, якому байдуже до всього

Готувати подарунок підлітку — це як грати в лотерею наосліп: ніколи не...